Wieniec adwentowy – to proste!!

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie symbolizuje wieniec adwentowy. Jak go zrobić?Nic prostszego! Wystarczy troszkę chęci i troszeczkę czasu!

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmrow455%2Fposts%2F2989330611095801&width=500

Do wykonania naszego dzieła porzebne będą stare gazety, okrągła miska lub inne okrągłe naczynie, nożyczki lub obcęgi, klej na gorąco, papierowa taśma, szyszki, 4 świece oraz ozdoby którymi wieniec chcemy ozdobić – mogą to być suszone owoce, bombki itp.

  1. Z gazet zwijamy rulon tak, aby był w miarę sztywny i stabilny. Wielkość naszego wianka zależy tylko od nas i tego jak długi rulon zrobimy.
  2. Uwitym rulonem owijamy miskę tak, aby zyskał zgraby, okrągły kształt. Końce rulonu sklejamy taśmą papierową.
  3. Tak przygotowany okrąg wzmacniamy  papierową taśmą owijając cały do okoła nawet dwa razy by był sztywniejszy. Dobrze jak taśma jest ciemna wtedy mniej prześwituje! Można całóść lekko potraktować brązową farbą w sprayu.                        OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  4. Gdy podstawa naszego wieńca jest już gotowa możemy przystąpić do klejenia szyszek. Szyszki mocujemy klejem na gorąco jedna przy drugiej zaczynając od dołu. Wykonujemy to powoli i dobrze dociskając by klej dobrze związał.                                 OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  5. Jeśli wianek mamy już wyklejony szyszkami – przystepujemy do mocowania świec. Wybieramy 4 szyszki równomiernie rozstawione na naszym wianku i obcinamy je do połowy. Będą służyły za podstawę do naszych świeć. Podstawa musi być dokładnie wycieta by świeczki stabilnie stały.
  6. Świeczki przyklejamy klejem na gorąco do podstawy.
  7. Teraz możemy przystąpić do dekoracji nszego wianka. Pomiędzy szyszki można przykleić kilka drobnych ozdód np, suchych plastrów pomarańczy, bombek lub tak jak w moim wianku małych szyszek i bielonch łusek bakuli.OLYMPUS DIGITAL CAMERANasz wieniec jest już gotowy. Na zakończenie można dodać mu nieco blasku i spryskać delikatnie brokatem w sprayu. Wieniec będzie pięknie zdobić nasze mieszkanie i przypominać, że ŚWIĘTA JUŻ TUŻ, TUŻ…                                                       Powodzenia i koniecznie pochwalcie się swoimi dziełami sztuki w komentarzach!!!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s