Choinka z szyszek – łatwo, prosto i szybko!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do wykonania choinki potrzebny Ci będzie brystol, ołówek, nożyczki, kawałeczek sznurka, klej na gorąco wraz z pistoletem, taśma klejąca, zszywacz, szyszki a także pomarańcze, anyż, cynamon lub inne owoce które będą zdobić naszą choinkę. Powodzenia!!

 1. Na brystolu odrysój kształt koła! Za pomocą sznureczka i ołóka zrób coś na kształt cyrkla.  Średnica koła jest tak naprawdę dowolna – w zależności jakim materiałem dysponujesz – im większe szyszki tym średnica powinna być większa!!
 2. Odrysowane koło wytnij nożyczkami. Potem złóż je na pół i przetnij na 2 części – z tego powstaną dwa stożki.
 3. Powstałe połówki zwiń w stożek i zepnij zszywaczem tak by się nie rozchodziły. Cały bok stożka sklej równo taśmą klejącą, tak by stożek był gładki z każdej strony.
 4. Kolejnym etapem jest zrobienie podstawy naszej choinki. Na pozostałych kawałkach brystolu odrysuj podstawę stożka i wytnij ją o jakięś 2 cm szerszą niż szerokość podstawy stożka.

 5. Brzeg podstawy ponacinaj co jakieś 2 lub 3 cm i zagnij.
 6. Ponieważ ja w swoim ogrodzie mam duże i ciężkie szyszki dlatego papaierową  konstrukcję stożka wypełniam np. słomą by była stabilniejsza. Jeśli macie małe szyszki np. modrzewiowe spokojnie możecie pominąć ten punkt.
 7. Po wypełnieniu słomą przystąp do przymocowania podstawy zszywaczem do naszego stożka.
 8. Mając tak przygotowaną podstawę możesz już przyklejać szyszki. Podłącz już pistolet do kleju na gorąco i  do dzieła. Zaczynij kleić od dołu od nawiększych szyszek. Stopniowo wchodząć na wyższę części choinki staraj się wybierać szyszki coraz drobniejsze. Klejenie rób stopniowo i nie za szybko. Starannie dociskaj klej do brystolu tak aby dobrze związał. Twoje dzieło jest już prawie gotowe.

 9. Teraz wystarczy pouzupełniać miejsca w których prześwituje brystol. Do tego celu użyj np. pomarańczy, limonki, cynamonu, orzechów, owoców dzikiej róży, jeszcze mniejszych szyszek lub innych suchych owoców. Poprzyklejaj je klejem  rónomiernie z każdej strony tak aby zasłonić wszystkie niedoskonałości.
 10. Tak wykonaną choinkę możesz potraktować farbami lub delikatnymi brokatami w zależności od upodobania. Ja lubię naturalny wygląd takiego drzewka dlatego dodaje im tylko delikatnego połysku brokatem  w sprayu.
 11. Ostatnim etapem jest umocowanie choinki na pniu. Ja swoje drzewka przykleiłam  klejem na gorąco do prawdziwego pieńka i przyozdobiłam mchem. Ty możesz ustawić ją tak jak ja na naturalnym kawałku drzewa albo w donicy. 

  Świąteczne drzewko jest już gotowe. Będzie stanowić przepiękną ozdobę Twojego domu i da niesamowitą satysfakcję, bo przecież zrobiliście ją sami. To także fantastyczny pomysł na prezent dla bliskich lub znajomych. Mam nadzieję, że daliście radę! Pochwalcie się swoimim dziełem w komentarzach a ja życzę Wam Wszystkiego Najlepszego!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s